Najbardziej rogaty wielościan - konkus matematyczny (21.12.2017r.)

21 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu na „Najbardziej rogaty wielościan” zorganizowanego przez panią Halinę Schab. Współorganizatorami konkursu były panie: Danuta Małkiewicz, Iwona Bielak, Magdalena Żychowicz.

Bryłę było niełatwo wykonać, nie każdy ma takie zdolności, lecz przez zorganizowaną pracę grupową uczniowie byli w stanie stworzyć niesamowicie pomysłowe wielościany. Oceny prac dokonały panie: K. Bazela, M. Żychowicz, i I.Bielak. Panie miały „ciężki orzech do zgryzienia”, ponieważ każdy uczestnik włożył w swoją pracę bardzo dużo serca i się zaangażował.

I miejsce zajął „Jeż” wykonany przez Jonatana Podymę, Sebastiana Kowalczyka i Artura Kabzę

II miejsce „Papuga”, która zrobili Jakub Janus, Kacper Charuza, Kacper Skura, Dominik Skopowski

II miejsce „Pani Stonoga” – Oliwia Nowak, Sandra Nowak, Aleksandra Polanowska, Krzysztof Miśkiewicz

III miejsce „Papuga” – Paulina Michalska, Kamila Jaskulska, Małgorzata Michalska

III miejsce „Smok Wincenty” – Wiktoria Rosa, Kamila Baran, Julita Błaszkiewicz, Aleksandra de Pourbaix

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Napisały: Gabriela Szastak i Natalia Rychtarczyk z kl. IIIb