„Kocmołuszek” (7.11.2018r.)

7 listopad naszą szkołę odwiedzili aktorzy Objazdowego Teatru Lalek Bajka. Przedstawili oni sztukę pt. „Kocmołuszek”. Spektakl obejrzały przedszkolaki i uczniowie klas I-IV. Organizatorem szkolnego spotkania teatralnego: Adam Wachacki we współpracy z wychowawcami klas młodszych i rodzicami.

Głównym przesłaniem bajki było promowanie zdrowego odżywiania się oraz higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa. Na scenie  widzowie mogli podziwiać 12 postaci, które  tekstami M. Kumor i J. Sikiryckiego zachęcały do codziennego mycia ciała i zębów. Spektakl promował także zdrową dietę, czyli jedzenie warzyw i owoców. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarły „czarne charaktery” bajki tj. Czarodziej- Brud, Złe Wróżki: Anemia i Próchnica oraz krzykliwe Mikroby. To o nich najwięcej dzieci opowiadały i obiecały, że nigdy dopuszczą do spotkania z nimi. „Kocmołuszek” nie tylko rozbawił naszych uczniów, ale również wiele nauczył!